CERAVE Хидратантен крем, 177 мл

Cerave Moisturising Cream 177ml hidratanten krem
CERAVE Хидратантен крем, 177 мл
789,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055405C
favorite_border

Опис на производот

CeraVe Moisturising Cream Хидратантен крем за сува до многу сува кожа.

  • Хидрира и помага во обновувањето на заштитната бариера на кожата на лицето и телото
  • Со 3 есенцијални церамиди и хијалуронска киселина.
  • Некомедогено
  • Без Мирис
  • Хипоалергено
  • Погодно за деца и возрасни

Пакување: 177 мл

Содржина

Состав: Aqua/water, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Caprylic/capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Ceteareth-20, Petrolatum, Potassium Phosphate, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Carbomer, Dimethicone, Behentrimonium Methosulfate, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Hyaluronate, Cholesterol, Phenoxyethanol, Disodium Edta, Dipotassium Phosphate, Tocopherol, Phytosphingosine, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin

Начин на употреба: нежно нанесете на кожата. Не нанесувајте на пределот околу очите. Ако дојде до контакт, темелно исплакнете со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се