CERAVE Хидратантен лосион за лице, 52 мл

CeraVe Facial Moisturising Lotion PM 52ml hidratanten losion za lice
CERAVE Хидратантен лосион за лице, 52 мл
1.075,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054499C
favorite_border

Опис на производот

CeraVe Facial Moisturising Lotion

  • Хидратантна нега за лице
  • За нормална до сува кожа
  • Овозможува хидратација во текот на целиот ден и помага во обновувањето на заштитната бариера на кожата
  • Содржи три есенцијални церамиди, ниацинамид и хијалуронска киселина
  • Без мирис, некомедогена формула
  • Развиено со дерматолози

Пакување: 52 мл

Содржина

Состав: Aqua/​water, Glycerin, Caprylic/​capric Triglyceride, Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Potassium Phosphate, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Carbomer, Dimethicone, Ceteareth-20, Behentrimonium Methosulfate, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Hyaluronate, Cholesterol, Phenoxyethanol, Disodium Edta, Dipotassium Phosphate, Caprylyl Glycol, Phytosphingosine, Xanthan Gum, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Ethylhexylglycerin.

Употреба: нанесете наутро на лице и врат.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се