CERAVE Хидратантна кремасто-пенеста емулзија за чистење лице, 236 мл

Cerave Hydrating Cream to Foam Cleanser 236 ml hidratantna kremasto penasta emulzija za cistenje lice
CERAVE Хидратантна кремасто-пенеста емулзија за чистење лице, 236 мл
1.078,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054484C
favorite_border

Опис на производот

CeraVe Hydrating Cream-to-Foam Cleanser

  • За нормална до сува кожа
  • Чисти, хидрира и отстранува шминка без нарушување на заштитната бариера на кожата
  • Со три есенцијални церамиди, аминокиселини и хијалуронска киселина
  • Отстранува шминка, нечистотија и маснотија
  • Без мирис
  • Нежна формула за кожата
  • pH неутрална
  • MVE технологија - контролирано ослободување за целодневна хидратација
  • Со аминокиселини кои помагаат во привлекувањето и задржувањето на водата на кожата
  • Развиено со дерматолози

Пакување: 236 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water / Eau, Glycerin, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Coco-betaine, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Chloride, Pca, Ppg-5-ceteth-20, Peg-100 Stearate, Peg-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, Peg-6 Caprylic/capric Glycerides, Peg-30 Dipolyhydroxystearate, Ci 77891 / Titanium Dioxide, Aspartic Acid, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Sorbitan Isostearate, Carbomer, Glycol Distearate, Glyceryl Stearate, Glyceryl Oleate, Glycine, Trideceth-6, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Methosulfate, Threonine, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Sodium Pca, Sodium Lactate, Arginine, Sodium Lauroyl Lactylate, Serine, Sodium Benzoate, Valine, Sodium Hyaluronate, Proline, Isoleucine, Cholesterol, Phenoxyethanol, Alanine, Phenylalanine, Coconut Acid, Coco-glucoside, Chlorphenesin, Disodium Edta, Hydroxyethyl Urea, Citric Acid, Hydroxyethyl Acrylate/sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Caprylyl Glycol, Phytosphingosine, Xanthan Gum, Histidine, Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyquaternium-53, Polyquaternium-39, Polysorbate 60, Ethylhexylglycerin, Benzoic Acid.

Употреба: нанесете на влажна кожа и масирајте. Добро исплакнете.

Избегнувајте директен контакт со очите. Ако дојде до контакт, темелно исплакнете со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се