CHICCO Baby Moments Лосион за тело, 500 мл

CHICCO Baby Moments Лосион за тело, 500 мл
575,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052601C
favorite_border

Опис на производот

Лосион за тело, формула со 87% состојки од природно потекло, збогатена со млеко од сладок бадем, нежно ја храни и негува кожата, брзо се впива и не ја замастува бебешката кожа, а истовремено ја прави мека и свиленкаста.

  • Од 0+ месеци
  • Дерматолошки тестирано и на осетлива кожа

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: вода, диетилексил карбонат, глицерин, глицерил стеарате, етилексил стеарате, пантенол, пропилен гликол, слатко бадемово масло, токоферил ацетат, пег-100 стеарате, екстракт од сладок бадем (бадемеово млеко), пропилен гликол, каприлил гликол, токоферил ацетат, парфем, етилхексилглицерин, акрилатес/винил, збогатен со путер од семки од дрвото Сореа, овошни екстракти, магнезиум, алуминиум силикат, ксантан гума, цитрик ацид, содиум глуконате.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се