CORINE de FARME Лосион за тело со екстракт од цвет на цреша, 200 мл

CORINE DE FARME Nourishing body milk with cherry blossom extract 200 ml losion za telo so ekstrakt od cvet od cresa
CORINE de FARME Лосион за тело со екстракт од цвет на цреша, 200 мл
340,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055204C
favorite_border

Опис на производот

CORINE de FARME Лосион за тело за потхранување на кожата. Формулата на овој лосион на тело со екстракт од цвет на цреша интензивно ја хидрира кожата и содржи инулин, пребиотско растително влакно добиено од агаве или цикорија. Ѝ дава на кожата чувство на удобност и ја прави еластична.

  • За сите типови на кожа, дури и чувствителна
  • Со 98% состојки од природно потекло
  • Брзо се апсорбира
  • Не остава масен и леплив слој на кожата
  • Формулирано под фармацевтска контрола
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, каприлик/каприк триглицериди, глицерин, полиглицерил-3 дистеарат, инулин, натриум бензоат, карбомер, глицерил стеарат цитрат, парфем, натриум хидроксид, екстракт од цвет на цреша, калиум сорбат.

После првото отварање да се користи до 12 месеци. 

Употреба: Нанесете од лосионот на телото секојдневно по туширање.

Мерки на претпазливост: Не се употребува на воспалена или оштетена кожа. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се