CORINE de FARME Шампон за сува коса со шеа путер, 500 мл

CORINE de FARME Шампон за сува коса со шеа путер, 500 мл
335,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047803C
favorite_border

Опис на производот

  • Шампон за потхранување на косата 
  • Наменет за сува коса
  • Со шеа путер
  • Со 94% природно потекло
  • Формулирано под фармацевтска контрола
  • Дерматолошки тестирано

Овој шампон за потхранување на косата, збогатен со шеа путер, познат по своите заштитни и хранливи својства, ја чисти и интензивно ја потхранува сувата коса. По употреба косата е заштитена и мека.

 Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, кокомидопропил бетаин, натриум хлорид, децил глукозид, парфем, ПЕГ-40 хидрогенирано рицинусово масло, натриум бензоат, лимонска киселина, пантенол, поликватерниум-10, гликол дистеарат, калиум сорбат, шеа путер, лаурет-4, натриум хидроксид, бензоева киселина.

Употреба: нанесете на влажна коса и темелно исплакнете.

Мерки на претпазливост: Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода.

Да се чува на места подалеку од деца.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се