DR. HAUSCHKA Тоник за лице, 100 мл

DR. HAUSCHKA Тоник за лице, 100 мл
1.255,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020501C
favorite_border

Опис на производот

Тоникот за лице ги поддржува природните процеси на чистење и регенерација на кожата, ја намалува видливоста на порите, го урамнотежува односот на хидратација и маснотија на кожата, па кожата изгледа здраво и негувано.

Детелината камењарка помага да се сочува рамнотежата, додека хамамелисот ги зајакнува тонусот и еластичноста.

Се препорачува кај нормална, сува и чувствителна кожа.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: вода, екстракт од детелина камењарка, алкохол, екстракт од хамамелис, природен мирис (етерични масла) linalool*, citronelol*, geraniol*, limonene*. 
* Состојки од природни етерични масла.

Употреба: попрскајте на лицето, вратот и деколтето, наутро и навечер после чистење.

Мажите овој тоник може да го користат како ревитализирачка нега после бричење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се