DRAGON Superfoods Органски имунити микс, 150 г

DRAGON Superfoods Органски имунити микс, 150 г
509,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
049458C
favorite_border

Опис на производот

  • Oд органско производство
  • Не содржи глутен
  • Погодно за вегани
  • Содржи природен витамин Ц
  • Со баобаб, шипинка, ашваганда, ацерола, чили

Immunity mix е мешавина од органска суперхрана: шипинка, ацерола и баобаб, од кои сите претставуваат природен извор на витамин Ц, кој придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.

Мешавината е дополнета со ашваганда – позната по своето адаптогено својство – и чили во прав, кој ја стимулира циркулацијата на крвта. Природниот цитрусен вкус со зачинета нота се комбинира прекрасно со свеж сок од портокал или грејпфрут.

Нето-тежина: 150 г

Содржина

Состојки: баобаб во прав* (35%), шипинка во прав* (30%), ашваганда во прав* (20%), ацерола во прав (10%), чили во прав (5%).

*од органско производство.

Употреба: 2 лажици (15 г) на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се