DRAGON Superfoods Органско ладно цедено кокосово масло, 300 мл

DRAGON Superfoods Органско ладно цедено кокосово масло, 300 мл
229,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048534C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Ладно цедено сурово кокосово масло

  • Погодно за вегани

Кокосовото масло има типична лесна арома и вкус на тропски кокос. Чисто, нерафинирано и екстрахирано од суровина со највисок квалитет, кокосовото масло е многу погодно за готвење.

Нето-тежина: 350 мл

Содржина

Состојки: 100% кокосово масло*.

*од органско производство.

Употреба: Покрај тоа што придонесува за егзотичен вкус на секое јадење, за разлика од повеќето растителни масла, кокосовото масло е стабилно на висока температура. Особено наменето како козметички производ, ова кокосово масло длабински ја хидрира сувата кожа и коса, потхранувајќи ги и правејќи ги свилено мазни и кадифено меки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се