EUCERIN AtopiControl Крем за раце, 75 мл

Eucerin 89744 AtopiControl Hand intensive cream 75ml intenziven krem za race
EUCERIN AtopiControl Крем за раце, 75 мл
571,00 ден.
171,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040874C
Online only
Акција само online, поради краток рок! Рокот на траење е до 30.07.2024
favorite_border

Опис на производот

Честото миење на рацете и други слични активности можат да доведат до нарушување на кожната бариера, што води до зголемена загуба на влага и иритација. Во зависност од тежината, кожата станува сува, груба, затегната и склона кон јадеж, перутање и црвенило.

Иновација: Формулата има уникатен комплекс од активни состојки: лихохалкон А со противвоспалително дејство, декандиол, ментоксипропандиол го смирува јадежот, висока концентрација на липиди (на пр. серамиди) и AvenaSativa, којашто ја помага регенерацијата на кожната бариера и ја смирува сувата, иритирана кожа и јадежот на сензорно ниво.

Резултат: Рацете се видливо помазни и еластични и покрај честото миење. Сувоста и иритациите се намалени.

  • Секојдневна нега за помазни и меки раце
  • Брзо се апсорбира и не е масен
  • Редовната нега помага да се подобри состојбата на рацете
  • Не содржи мирис и бои
  • Многу добра ефикасност и подносливост од кожата

Пакување: 75 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Caprylic-Capric-Triglyceride, Octyldodecanol, Butyrospermum Parkii Butter, Cetyl Palmitate, Colloidal Oatmeal, PEG-40 Stearate, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Ceramide NP, Menthoxypropanediol, Citric Acid, Sodium Citrate, Decylene Glycol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Benzyl Alcohol.

Употреба: Нанесувајте на рацете толку често колку што е неопходно.

Да се чува на температура до 25°С.
Внимание за луѓе со алергии! Производот содржи екстракт од зрна на овес.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се