EUCERIN pH5 Крем за раце, 75 мл

EUCERIN pH5 Крем за раце, 75 мл
447,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007854C
favorite_border

Опис на производот

Кремот за раце е специјално формулиран за да ја направи сувата и чувствителна кожа на рацете поотпорна и да ја заштити од исушување. Уникатниот pH баланс-систем на Eucerin содржи pH5 цитратен пуфер за да ја обнови и одржи рН на кожата.

Формулата содржи и декспантенол, активна состојка позната по своето регенеративно дејство и способноста да го забрзува заздравувањето на раните. Пантенолот ја обновува природната заштита на кожата и ја намалува нејзината чувствителност.

Кремот за раце помага да се намали загубата на влага и да се заштити кожата од иритација.

Користете го толку често, колку што е неопходно за мека и нежна кожа.

Пакување: 75 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Hydrogenated Coco-Glycerides, Panthenol, Stearyl Alcohol, Triisostearin, Cetyl Alcohol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Citric Acid, Sodium Citrate, Tocopherol, Sorbitan Stearate, Chondrus Crispus Extract, Tapioca Starch,  Myristic Acid, Arachidic Acid, Oleic Acid, Xanthan Gum, Dimethicone, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Pentylene Glycol, Phenoxyethanol, Parfum.

Употреба: Нанесете Eucerin pH5 крем за раце секогаш кога ќе почувствувате потреба. Нежно масирајте додека целосно да се впие во кожата.                                                  

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се