EUCERIN UreaRepair Plus 5% Urea Крем за тело, 450 мл

EUCERIN UreaRepair Plus 5% Urea Крем за тело, 450 мл
1.476,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037281C
favorite_border

Опис на производот

Кога бариерната функција на нашата кожа нормално функционира, ние сме заштитени од влијанието на бројните надворешни иританси и алергени и кожата има оптимално ниво на хидратација.

Но кога заштитната функција ќе се наруши, кожата има зголемена загуба на вода и како последица на тоа ги чувствуваме симптомите на сува кожа.

Пакување: 450 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Urea, Hydrogenated Coco-Glycerides, Caprylic/Capric Triglyceride, Octyldodecanol, Butyrospermum Parkii Butter, Sodium Lactate, Glyceryl Stearate SE, Ceramide NP, Lactic Acid, Arginine HCL, Sodium PCA, Cholesterol, Helianthus Annuus Seed Oil, Alanine, Carnitine, Glycine, Sodium Chloride, Dimethicone, Tapioca Starch, Chondrus Crispus Extract, Sodium Cetearyl Sulfate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Decylene Glycol, Phenoxyethanol, Pentylene Glycol.

Употреба: Нанесете на кожата и нежно масирајте  додека целосно да се впие.

Нанесувајте толку често колку што е неопходно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се