EUCERIN AtopiControl Сет за атопична кожа, лосион за тело + крем за раце

EUCERIN AtopiControl Set Lotion & Hand Cream set za nega na telo, losion i krem za race
EUCERIN AtopiControl Сет за атопична кожа, лосион за тело + крем за раце
1.658,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056095C
favorite_border

Опис на производот

EUCERIN AtopiControl Сет за атопична кожа, лосион за тело + крем за раце

Формулата е збогатена со смирувачкиот Licochalcone A (екстракт од корен од глицириза инфлата) и со висока концентрација на серамиди, кои ја помагаат регенерацијата на кожната бариера и го смируваат јадежот и иритациите на кожата.
Резултат: Иритираната кожа е смирена, кожната бариера зајакната, мирните фази се подолги, а јадежот е намален.

 

Содржина

Состав: вода, глицерин, течен парафин, масло од семе од витис винифера, енотера биенис масло, октил- додеканол, ПЕГ-7 хидрогенизирано рицинусово масло, диметикон, екстракт од корен од глицириза инфлата, серамид НП, токоферол, озокерит, сорбитан изостеарат, метокси ПЕГ-22/додецил гликол кополимер, ПЕГ-45/додецил гликол кополимер, ПЕГ-2 хидрогенизирано рицинусово масло, хидрогенизирано рицинусово масло, аскорбил палмитат, лимонска киселина, натриум цитрат, магнезиум сулфат, БХТ, 1,2-хексанедиол, феноксиетанол, калиум сорбат.

Состав: вода, глицерин, парафин ликвидум, цетил алкохол, глицерил стеарат, стеарил алкохол, хидрогенизирани коко-глицериди, каприл-каприк-триглицерид, октилдодеканол, путер бутироспермум парки, цетил палмитат, стеарил-палмитат, коко-глицериди, тракт, керамид НП, ментоксипропандиол (MPD), лимонска киселина, натриум цитрат, децилен гликол, феноксиетанол, каприлил гликол, бензил алкохол.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

EUCERIN® Atopi Control PËR LËKURË ATOPIKE
Locion për trup, 400ml + Krem për duar 75 ml

*DY PRODUKTE ME ÇMIM MË TË ULËT

Set Atopi Control- kujdesi për lëkurë atopike

Formula është e pasuruar me Licochalcone A (ekstrakti i rrënjës së glycyrrhiza inflata) dhe me një përqendrim të lartë lipidesh ceramide, të cilat ndihmojnë në rigjenerimin e barrierës së lëkurës dhe qetësojnë të kruarat dhe irritimet e lëkurës.
Rezultati: Lëkura e irrituar qetësohet, barriera e lëkurës forcohet, fazat e qetësisë janë më të gjata dhe të kruarat zvogëlohen.

  • EUCERIN® Atopi Control, Locion për trup, 400 ml

Përbërja: ujë, glicerinë, parafinë e lëngshme, vaj i farës vitis vinifera, vaj enotera bienis, oktildodekanol, vaj kastori i hidrogjenizuar PEG-7, dimetikoni, ekstrakt i rrënjës së glycyrrhiza inflata, ceramide NP, tokoferol, ozokerit, izostearat sorbitan, metoksi PEG-22/kopolimer dodecil glikol, PEG-45/kopolimer dodecil glikol, vaj kastori i hidrogjenizuar PEG-2, vaj ricini i hidrogjenizuar, palmitat askorbil, acid citrik, citrat natriumi, sulfat magnezi, BHT, 1,2-heksanediol, fenoksietanol, sorbat kaliumi. 

  • EUCERIN® Atopi Control, Krem për duar, 75 ml

Përbërja: ujë, glicerinë, parafinë e lëngshme, alkool cetil, stearat gliceril, alkool stearil, koko-gliceride të hidrogjenizuara, trigliceride kaprilik/kapri, oktildodekanol, gjalpë butyrospermum parkii, cetyl palmitate, tërshërë koloidale, stearat PEG-40, ekstrakt i rrënjës së glycyrrhiza inflata, ceramide NP, mentoksipropanediol, acid citrik, citrat natriumi, decilen glikoli, fenoksietanol, kaprilil glikol, alkool benzil.