EUCERIN DermatoClean (HYALURON) Мицеларна пена, 150 мл

EUCERIN DermatoClean (HYALURON) Мицеларна пена, 150 мл
726,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048215C
favorite_border

Опис на производот

Eucerin DermatoCLEAN Мицеларна пена за миење лице со хијалурон, е пријатен и ефикасен производ за нежно и темелно чистење на лицето за секој тип кожа. Ги отстранува нечистотиите и водоотпорната шминка од лицето и очите без триење. Формулата со хијалуронска киселина и други хидрирачки состојки не ја суши кожата.

Дерматолошките проучувања докажуваат: Многу добра подносливост и ефикасност при чувствителна кожа, дури и во зоната околу очите.

Резултат: Кожата е видливо чиста, хидрирана и мека.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: вода, полоксамер 124, глицерин, аргинин ХЦЛ, глицерил глукозид, натриум хијалуронат, децил глукозид, натриум кокоамфоацетат, тринатриум ЕДТА, натриум хлорид, феноксиетанол, 1,2-хексанедиол.

Употреба: За надворешна употреба. Нанесете наутро и навечер на сува или влажна кожа на лицето. Нежно масирајте со прсти, потоа добро исплакнете.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се