FREZYDERM Балсам за околу очи, 15 мл

FREZYDERM Балсам за околу очи, 15 мл
729,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041239C
favorite_border

Опис на производот

Балсам за околу очи - спречува потеченост и појава на темни кругови околу очите.

  • За сите типови кожа
  • Дерматолошки и офтамолошки тестирано
  • Не содржи парабени
  • За надворешна употреба

Нежниот крем гел за околу очи ја спречува појавата на ќесички и темни кругови под очите, ја подобрува микроциркулацијата, спречува потеченост и васкуларно истекување, и ја зголемува еластичноста.

Кожата околу очите е мазна, мека и сјајна.

Пакување:15 мл

Содржина

Состав: вода, бутилен гликол, пантенол, сквален, масло од сончогледово семе, екстракт од маслинки, амониум акрилоилдиметилтаурат/ВП кополимер, масло од семе од арган, масло од семе од Orbignya Oleifera, цетеарил алкохол, екстракт од арган, екстракт од азиска центела, екстракт од рузмарин, епигалокатецин галатил глукозид, натриум кокоил глутамат, аргинин, бисаболол, галил глукозид, масло од кантарион, пропил галат, дехидроацетична киселина, ацетил тетрапептид-5, амониум полиакрилат, бензоева киселина, карбомер, динатриум ЕДТА, етилен/акрилна киселина кополимер, глицерил стеарат, ПЕГ-100 стеарат, феноксиетанол, титаниум диоксид, парфем.

Употреба: за секојдневна употреба. После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се