FREZYDERM Tinted Active Sun Screen Нијансиран крем за заштита од сонце 3 во 1, со СПФ 50+, 50 мл

Frezyderm Active Sun Screen Innovative Tinted Cream SPF 50+, 3 in 1, 50 ml
FREZYDERM Tinted Active Sun Screen Нијансиран крем за заштита од сонце 3 во 1, со СПФ 50+, 50 мл
935,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045527C
favorite_border

Опис на производот

Иновативен нијансиран крем за лице 3 во 1.

За заштита од сонце со висок заштитен фактор СПФ 50+

  • Со ефект на покривање
  • Дерматолошки тестиран
  • Водоотпорен
  • Не содржи парабени
  • Со пигменти за адаптирање на секоја нијанса на кожата
  • UVA-UVB-VIS-IR заштита

Иновативна формула за заштита од слободните радикали од UVA-UVB-VIS-IR зрачењето, што овозможува интензивна хидратација со хијалуронска киселина и органски силициум.

Специјален комплекс против (anti age) стареење за намалување на појавата на брчки, подобрување на еластичноста и заштита од загадување (тешки метали, PM2.5 честички).

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Dibutyl Adipate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Homosalate, Diisopropyl Sebacate, Ethylhexyl Salicylate, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cl 77891, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Propanediol, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide, Helianthus Annuus Seed Oil, Gossypium Herbaceum Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Hyaluronic Acid, Glycerin, Algin, Silanetriol, Glycogen, Hydrated Silica, Aluminum Hydroxide, Sodium Laureth Sulfate, Silica, Phytic Acid, Polyamide-8, Polymethyl Methacrylate, PEG-100 Stearate, Acrylates Copolymer, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, Aminomethyl Propanol, Hydroxyacetophenone, Gluconolactone, Calcium Gluconate, Propylene Glycol, Caprylyl Glycol, Decylene Glycol, Ethyl Ferulate, Tocopherol Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Laureth-21, Xanthan Gum, Methylpropanediol, Phenoxyethanol, Sodium Dehydroacetate, Sodium Benzoate, Cl 77492, CI 77499, CI 77491, Citric Acid, Benzoic Acid, Parfum, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, d-Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone.

Употреба: нанесете доволна количина (2мг /цм2) на чиста кожа. Особено по пливање, повторете ја постапката. За надворешна употреба.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се