GALENIKA Дефринол 30 мг/200 мг, 20 таблети

GALENIKA Дефринол 30 мг/200 мг, 20 таблети
190,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
049294C
favorite_border

Опис на производот

Дефринол е лек кој се користи за попуштање на запушеноста на носот/синусите пропратено со главоболка, зголемена температура и болки кои се поврзани со настинка и грип.

Лекот содржи ибупрофен, нестероиден антинфламаторен лек (НСАИЛ), кој делува така што доведува до попуштање на болката и намалување на високата температура и треска.

Таблетите исто така содржат псевдоефедрин хидрохлорид, деконгестив кој помага при отпушување на носот/синусите и овозможува проодност на дишните патишта.

Пакување: 20 таблети

Содржина

Состав: 1 филм таблета содржи: псеудоефедрин-хидрохлорид 30 мг, ибупрофен 200 мг.

Употреба:

Возрасни и деца постари од 12 години: препорачана доза е 1-2 таблети на секој 4-6 часа ако е неопходно. Не земајте повеќе од 6 таблети дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се