GALENIKA Дефринол сируп, 100 мл

galenika defrinol
GALENIKA Дефринол сируп, 100 мл
180,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049293C
favorite_border

Опис на производот

Дефринол е лек кој се користи за попуштање на запушеноста на носот/синусите пропратени со главоболка, зголемена температура и болки кои се поврзани со настинка и грип. Лекот содржи ибупрофен, нестероиден антинфламаторен лек (НСАИЛ), кој делува така што доведува до попуштање на болката и намалување на високата температура и треска. Таблетите исто така содржат псевдоефедрин хидрохлорид, деконгестив кој помага при отпушување на носот/синусите и овозможува проодност на дишните патишта.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: 5 мл содржи:

  • Псевдоефедрин хидрохлорид 30 мг
  • Ибупрофен 100 мг

Употреба:

  • Деца од 6 до 12 години: една лажичка за дозирање (5 мл), 3 пати на ден
  • Деца од 12 до 18 години: две лажички за дозирање (10 мл), 3 пати на ден

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се