GALENIKA Флонивин форте, 10 капсули

GALENIKA Флонивин форте, 10 капсули
289,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053402C
favorite_border

Опис на производот

Flonivin Forte капсулите се диететски додаток во исхраната со 10 милијарди корисни бактерии (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium longum) и инулин.

Наменет е за нормално функционирање на дигестивниот систем кај возрасни и деца над 3 годишна возраст.

Пакување: 10 капсули

Содржина

Состав:

  1 капсула содржи: %НРВ*

Лиофизирана култура на корисни бактерии, од кои:

Lactobacillus acidophilus La-14®

Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103)

Bifidobacterium longum BI-05TM

8 х 10-9 CFU**

1 х 10-9 CFU**

1 х 10-9 CFU**

-
Инулин 250 мг -

*%НРВ - нутритивна референтна вредност

**CFU - број на бактерии кои формираат колонија

Употреба:

Возрасни и деца над 3 годишна возраст: 1 капсула дневно пред оброк, со доволна количина на вода, без џвакање.

Предупредување:

Не смее да се надминува препорачаната дневна доза. Производот не смее да го користат луѓе кои се преосетливи на некоја од состојките на производот. Производот не е наменет за деца под 3 години. Производот не треба да го земаат деца со изразена неутропенија, сепса, имунокомпромитирани деца или деца кои страдаат од ХИВ, деца со централен венски катетер, крвава дијареа, на терапија имуносупресиви, вклучително и деца со алографт. Лица со посебни медицински состојби и на терапија со лекови, пред да го користат производот треба да се консултираат со лекар или фармацевт

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се