GEROVITAL H3 Retinol Крем за очи против брчки (30+), 15 мл

GEROVITAL H3 Retinol Крем за очи против брчки (30+), 15 мл
516,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029313C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Дерматолошки тестирано

Овој крем против брчки за нега на чувствителната област околу очите содржи ретинол, кој длабоко навлегува во дермисот. Комплексот Sepilift заедно со витамините А и Е ги намалуваат брчките, ја зголемуваат еластичноста и цврстината на кожата и спречуваат појава на нови брчки.

Екстрактот од Boswellia Serrata има смирувачки и анти-надразнувачки ефекти и обезбедува дополнителна заштита на оваа чувствителна област.

Пакување: 15 мл

Содржина

Употреба: Се нанесува секојдневно на областа околу очите.

Се препорачува да се избегнува изложување на сонце и употреба на кремот за време на бременост.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се