GEROVITAL Tratament EXPERT Комплет ампули за регенерација на косата, 10х10 мл + 10х5 мл

GEROVITAL Tratament EXPERT Комплет ампули за регенерација на косата, 10х10 мл + 10х5 мл
1.056,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037398C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

GEROVITAL Plant - Комплет ампули за регенерација на косата

  • Дерматолошки тестирано.
  • Витамини А, Е и Б5 – за стимулирање на здрав раст на косата
  • Кератин - реструктуирачко дејство на влакната на косата
  • Растителни екстракти – ја регулираат секрецијата на себумот и го спречуваат опаѓањето на косата

Влакната на косата постојано се изложени на штетни надворешни фактори: УВ зраци, загадувачи, оксидативно боење, агресивни третмани на високи температури итн. Овој комплет содржи 2 вида на ампули со серум за регенерација на косата богати со витамин Б5, А и Е, растителни екстракти (коњско опавче, рузмарин, бреза, репај, жалфија) и кератин, кои се борат против опаѓањето, дехидратацијата и оксидацијата на косата, како и против губење на еластичноста, сушење на скалпот и појава на мрсна коса. Активните состојки на серумите го стимулираат здравиот раст на косата и ја нормализираат секрецијата на себумот.

Пакување: 10х10 мл + 10х5 мл

Состав: овој комплет содржи 2 вида на ампули со серум за регенерација на косата богати со витамин Б5, А и Е, растителни екстракти (коњско опавче, рузмарин, бреза, репај, жалфија) и кератин, кои се борат против опаѓање, дехидратација и оксидација на косата, како и против губење на еластичноста, сушење на скалпот и појава на мрсна коса.

Активните состојки на серумите го стимулираат здравиот раст на косата и ја нормализираат секрецијата на себумот.

Употреба: измешајте ја содржината од серумот за регенерација на косата 1 и серумот за регенерација на косата 2, нанесете ја добиената мешавина на влажна, штотуку измиена коса, два пати неделно.

  • Ампулите не се измиваат! 

За повисока ефикасност се препорачува третман од минимум 2 месеци. Помеѓу третманите можете да го употребувате серумот против опаѓање на косата по секое миење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се