CORINE de FARME Шампон за регенерација со арган 500 мл

CORINE de FARME Шампон за регенерација со арган 500 мл
279,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047804C
favorite_border

Опис на производот

Шампон за обновување на оштетената коса со 94% состојки од природно потекло. Овој шампон за обновување на косата е збогатен со масло од арган познат по своите ревитализирачки својства.

  • Ја чисти и обновува сувата и оштетена коса
  • По употребата косата е заштитена, мека и сјајна
  • Формулирано под фармацевтска контрола
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, натриум хлорид, кокомидопропил, бетаин, децил глукозид, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, ПЕГ-200 хидрогениран глицерил палмат, парфем, натриум бензоат, лимонска киселина, ПЕГ-7 глицерил кокоат, гуар хидроксипропилтримониум хлорид, калиум сорбат, глицерин, натриум хидроксид, лимонен, масло од арган, пченкарен скроб, екстракт од кафена алга Cystoseira Compressa, глуконолактон, бензил алкохол, дехидроацетна киселина, калциум глуконат.

Употреба

Нанесете на влажна коса, масирајте и темелно исплакнете.

Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се