GEROVITAL Tratament EXPERT Шампон со кератин за регенерација, 250 мл

GEROVITAL Tratament EXPERT Шампон со кератин за регенерација, 250 мл
345,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046119C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL® Treatment EXPERT Keratin Regenerating Shampoo

  • Кератински шампон за обновување на косата
  • Со комплекс на растителни екстракти

Овој шампонот содржи кератин и делува на должината на косата, обновувајќи ги оштетените влакна.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, кокамид ДЕА, кокамидопропил бетаин, пропилен гликол, екстракт од корен од чичок, екстракт од жалфија, екстракт од коњско опавче, екстракт од рузмарин, екстракт од лист од сребрена бреза, кокодимониум хидроксипропил хидролизиран кератин, натриум хлорид, плацентален протеин, хидролизиран соја протеин, пантенол, цинк-PCA, гликоза, орнитин HCL, ниацинамид, аргинин HCL, пиридоксин HCL, глукозамин HCL, цитрулин, биотин, натриум сукцинат, лимонска киселина, парфем, натриум бензоат, калиум сорбат, феноксиетанол, етилхексилглицерин, метилизотиазолинон, хлорфенезин, сорбинска киселина, бензил салицилат, хексил цинамал, алфа-изометил јонон.

Употреба: Нанесете од шампонот и масирајте го скалпот. Исплакнете темелно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се