GOOD NATURE Божиќен чај, 20 кесички

GOOD NATURE Божиќен чај, 20 кесички
98,00 ден.
93,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041156C
Online only
Акција 02-31.05.2024
favorite_border

Опис на производот

Спој на билки и зачини, кои ќе ви предизвикаат специјално празнично расположение. Чајот е мешавина на ројбос, сладок корен, кора од цимет, каранфилче и на мускатно оревче. Ројбосот, односно црвената африканска грмушка, ја дава топлата црвено-кафеава боја, која потсетува на карактеристичната боја што го одликува празникот. Во чајот доминира силната арома на циметот и на каранфилчето, а мускатното оревче дополнително збогатува и додава пикантна нота. На крајот, слаткиот корен придонесува за интензивен, сладок вкус, кој долго трае.

Нето-тежина: 20 х 2 г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се