SMART ORGANIC Bett'r Органска гранола со бадеми и темни чоколадни чипсови, 300 г

Smart Organic Bett'r Granola Oat & Quinoa Almond Choco drops dark 300 g organska granola so bademi i cokoladen cips
SMART ORGANIC Bett'r Органска гранола со бадеми и темни чоколадни чипсови, 300 г
331,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055320C
favorite_border

Опис на производот

Ова пакување гранола содржи богата колекција на хранливи состојки создадени да го поттикнат Бет'р утрото – овесни снегулки без глутен, разновидни јаткасти плодови и семки, бадеми, чоко чипс, какао и сето тоа прелиено со маестрална мешавина од кокосов нектар и оризов сируп, и печено совршено до крцкање. Толку одличен начин да го започнете денот!

  • Не содржи глутен
  • Со кокосов сируп
  • Богата со јатки и семиња
  • 6 порции

Нето-тежина: 300 г

Содржина

Состав: безглутенски овесни снегулки* (30%), сируп од ориз*, бадеми* (7%), кокосово масло*, кокосов сируп* (5%), семки од тиква* (4%), семки од сончоглед* (4%), какао во прав*, темни чоколадни капки* (какао маса*, кокосов шеќер*, какао путер*, емулгатор: сончогледов лецитин*) (4%), кокосов чипс* (4%), семки од сусам* (3%), мелено ленено семе* (3%), испукана киноа* (3%), какао зрна*, сол.

*од органско производство

Содржина на какао во чоколадото: мин. 66.5%.

Може да содржи траги од кикирики и други јатки.

Нутритивни вредности на 100 г производ: енергетска вредност 2152 kJ/515 kcal, масти 28 г, од кои заситени 12 г, јаглехидрати 54 г, од кои шеќери 17 г, влакна 1,8 г, протеини 12 г, сол 0,19 г.
Да се чува на ладно, темно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се