GOOD NATURE Healthy Blood Sugar* Филтер чај за нормално ниво на шеќер во крвта, 20 кесички

ALKALOID GOOD NATURE Blood Sugar health tea seker pokacen medicinski caj
GOOD NATURE Healthy Blood Sugar* Филтер чај за нормално ниво на шеќер во крвта, 20 кесички
93,00 ден.
89,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054102C
Online only
Акција 02-31.05.2024
favorite_border

Опис на производот

Листот од боровинка придонесува за нормален метаболизам на шеќерите во организмот. Грчкото семе придонесува за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта.

Нето-тежина: 20 х 1.4 г

Содржина

Состав: лист од боровинка 32%, оригано, ајдучка трева, корен од глуварче, грчко семе 5%, пелин.

Приготвување: 1 филтер кесичка се прелива со 250 мл свежо зовриена вода. Се остава да отстои 10 минути во покриен сад, а потоа кесичката се отстранува.

Производот може да се консумира до три пати на ден, 30 минути пред јадење, незасладен.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се