GUAM Крема за контури на очи против стареење и темни кругови, 15 мл

GUAM Крема за контури на очи против стареење и темни кругови, 15 мл
1.628,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052725C
favorite_border

Опис на производот

Анти-стареењето Seatherapy Eye Contour Cream, со мека и кадифена текстура, е формулиран со ниска молекуларна хијалуронска киселина и дермаактивни наносфери против стареење базирани на пептиди кои активно делуваат во реконструкцијата на клеточната матрица и на измазнување на брчките. Исто така е збогатен со екстракт од биоактивност од гуам алги, кофеин и мешавина од екстракти од зеленчук (вклучувајќи деривати од бор и див костен и сладунец) со деконгестивен и смирувачки ефект.

Благодарение на неговите антиоксидантни активни состојки и малку розова боја, Antiage Eye Contour Cream ја намалува виолетовата боја на темните кругови и им дава нова виталност на очите, враќајќи ја многу природната осветленост на контурата на очите.

Пакување: 15 мл

Содржина

Начин на употреба: мала количина крем масирајте на чистата и сува област околу очите додека целосно не се апсорбира. Обновувајте ја апликацијата секој ден наутро и/или навечер.

Мерки на претпазливост при употреба: надворешна употреба. Не голтајте. Се чува вон дофат на деца. Внимавајте да не го користите во случај на алергија на состојките на производот и/или на повредена или иритирана кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се