HEMOFARM Нистатин маст 20 г

HEMOFARM Нистатин маст 20 г
157,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
001065C
favorite_border

Опис на производот

Нистатин маст е наменета за лекување на габични инфекции на кожата и слузокожата предизвикани од Candida (Monilia) albicans и други соеви на Candida
 

Пакување: 20 г

Содржина

Состав: 

Активна супстанција: nistatin.

1 г маст содржи nistatin 100 000 ИЕ

Употреба: заболеното место да се премачка двапати на ден или по потреба до комплетно оздравување.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се