HIPP Gentle Care Влажни марамчиња, 48 парчиња

Hipp Babysanft Zart Pflegend - Gentle Care baby wet wipes, 48 ​​pcs vlazni maramcinja za bebinja
HIPP Gentle Care Влажни марамчиња, 48 парчиња
69,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055777C
favorite_border

Опис на производот

HIPP Gentle Care Нежна нега влажни марамчиња

 • Без пластика
 • Со вреден екстракт од органски бадем
 • Толерантни за кожата
 • Дерматолошки потврдено
 • HiPP миризливите влажни марамчиња се особено пријатни за кожата и имаат пријатен мирис
 • Благодарение на благиот лосион за чистење со вреден екстракт од органски бадем, идеални се за нежно чистење на деликатната бебешка кожа
 • Соодветни од првиот ден од животот
 • Пакување кое може >90% да се рециклира
 • Марамчињата и лосионот се без микропластика
 • За нежно чистење на лицето, рацете и газето
 • Го минимизира ризикот од алергија
 • Без етерични масла, без сапун, без бои, без парабени, рН неутрална за кожата, без силикони
 • Само за надворешна употреба
 • Едноставно затворање, секое марамче се извлекува поединечно
 • Искористените марамчиња да се исфрлат во корпа за отпадоци

Пакување: 48 марамчиња.

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Cocamidopropyl Betaine, Citric Acid, Sodium Citrate, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Parfum.

Да се чува подалеку од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се