HIPP Ultra Sensitive Влажни марамчиња, 48 парчиња

Hipp Babysanft Ultra Sensitive baby wet wipes, 48 ​​pcs vlazni maramcinja za bebinja
HIPP Ultra Sensitive Влажни марамчиња, 48 парчиња
69,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055781C
favorite_border

Опис на производот

HIPP Ultra Sensitive Ултра сензитивни влажни марамчиња

 • Со благ лосион за чистење со 99% вода
 • Толерантни за кожата
 • Дерматолошки потврдено
 • HIPP Ultra Sensitive се особено погодни за кожата
 • Благодарение на благиот лосион за чистење со 99% вода, идеални се за нежно чистење на чувствителната кожа и кожа склона кон алергии
 • Соодветни од првиот ден од животот
 • Пакување кое може >90% да се рециклира
 • За нежно чистење на лицето, рацете и газето
 • Го минимизира ризикот од алергија
 • Без мирис, без етерични масла, беэ сапун, без бои, без парабени, рН неутрален за кожата, без силикони без суровини од животинско потекло
 • Само за надворешна употреба
 • Едноставно затворање, секое марамче се извлекува поединечно
 • Пакувањето содржи пластика
 • Искористените марамчиња да се исфрлат во корпа за отпадоци

Пакување: 48 марамчиња.

Содржина

Состав: Aqua, Caprylyl / Capryl Glucoside, Citric Acid, Sodium Citrate, Sodium Benzoate.

Да се чува подалеку од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се