INOPHARM PURE elements Пилинг за лице со 2% салицилна киселина + ХА, 30 мл

InoPharm Pure Elements 2% Salicylic Acid + HA 4DHyaluronic Acid Peeling Formula serum so salicilna i hijaluronska kiselina
INOPHARM PURE elements Пилинг за лице со 2% салицилна киселина + ХА, 30 мл
459,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
056127C
favorite_border

Опис на производот

InoPharm Pure Elements 2% Salicylic Acid + HA 4DHyaluronic Acid Peeling Formula Формула за пилинг на лице со 2% салицилна киселина + 4Д хијалуронска киселина.

  • Дерматолошки тестирано
  • Салицилната киселина е ефективен ексфолијант што пенетрира во кожата и длабински ги чисти затворените пори
  • Помага во отстранување на вишокот себум, што резултира со помазна кожа

Пакување: 30 мл.

Содржина

Состојки: вода, пропанедиол, салицилна киселина, гума од сенегалски багрем, глицерин, полиакрилат кросполимер, млечна киселина, кокамидопропил бетаин, тринатриум етилендиамин дисукцинат, пентилен гликол, натриум ацетилиран хијалуронат, натриум хијалуронат, натриум хијалуронат кросполимер, хидролизиран натриум хијалуронат, биосахаридна гума-1, парфем, етилхексилглицерин, феноксиетанол, хексил цинамал, лимонен. 

Употреба: Нанесете 4-5 капки на чиста и сува кожа, избегнувајќи ја областа околу очите и нежно масирајте. По 10-15 минути исплакнете темелно со вода. Нежно исушете ја кожата и продолжете со следниот чекор за нега на кожата. По користење на овој производ, се препорачува да се користи крем за лице со СПФ заштита. 

Предупредување: Да не се користи повеќе од два пати неделно. Да не се комбинира со други директни киселини. Да не се нанесува на чувствителна и иритирана кожа. Доколку почувствувате непријатност, престанете со употреба на производот. Пред употреба на производот се препорачува тест за чувствителност – нанесете 1-2 капки на мала област на раката. Избегнувајте директна сончева светлина и користете заштита од сонце при употреба на производот и една недела подоцна.

Да не се чува на температури над 25°С. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

InoPharm® PURE elements 2% acid salicilik + acid hialuronik Formulë për piling të fytyrës me acid hialuronik 4D

  • Testuar nën kontroll dermatologjik
  • Acidi salicilik është një eksfoliant efektiv që depërton në lëkurë dhe pastron thellë poret e mbyllura
  • Gjithashtu ndihmon në heqjen e sebumit të tepërt, duke rezultuar në lëkurë më të lëmuar. 

Përdorimi: Aplikoni 4-5 pika në lëkurë të pastër dhe të thatë, duke shmangur zonën rreth syve dhe masazhoni butësisht. Pas 10-15 minutash, shpëlajeni tërësisht me ujë. Thajeni butësisht lëkurën dhe vazhdoni me hapin tjetër të kujdesit të lëkurës. Pas përdorimit të këtij produkti, rekomandohet përdorimi i ndonjë kremi për fytyrë me mbrojtje SPF. 

Paralajmërim: Të mos përdoret më shumë se dy herë në javë. Të mos kombinohet me acide të tjera të drejtpërdrejta. Të mos aplikohet në lëkurë të ndjeshme dhe të irrituar. Nëse ndjeni shqetësim, ndaloni përdorimin e produktit. Para përdorimit të produktit, rekomandohet një test i ndjeshmërisë - aplikoni 1-2 pika në një pjesë të vogël të dorës. Shmangni rrezet direkte të diellit dhe përdorni krem kundër diellit kur përdorni produktin edhe për një javë më pas.

Përbërësit: ujë, propanediol, acid salicilik, gomë akacie senegaleze, glicerinë, ndërpolimer poliakrilat, acid laktik, kokamidopropil betainë, trisodium etilendiamin diskcinat, glicerinë, ndërpolimer poliakrilat, acid laktik, kokamidopropil betainë, trisodium etilendiamin diskcinat, pentilen glikol, hialuronat natriumi i acetiluar, hialuronat natriumi, ndërpolimer hialuronat natriumi, hialuronat natriumi i hidrolizuar, gomë biosakaridi-1, parfum, etilheksilglicerinë, fenoksietanol, heksil cinnamal, limonen. 
Të mos ruhet në temperaturë mbi 25°C. 

Paketimi: 30 ml.