INOPHARM PURE elements Серум за лице со 2% хијалуронска киселина + Б5, 30 мл

InoPharm Pure Elements 2% Hyaluronic Acid + B5 Hydration Support Formula
INOPHARM PURE elements Серум за лице со 2% хијалуронска киселина + Б5, 30 мл
439,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
056126C
favorite_border

Опис на производот

InoPharm Pure Elements 2% Hyaluronic Acid + B5 Hydration Support Formula - Формула за хидратантна поддршка со 2% хијалуронска киселина + витамин Б5.

  • Дерматолошки тестирано
  • Серумот со хијалуронска киселина е специјално развиен за дехидрирана кожа, која е склона кон формирање фини линии и брчки
  • Ја хидрира кожата и ја прави поеластична и помека
  • Хијалуронската киселина продира во кожата и ја враќа нејзината мазност

Пакување: 30 мл.

 

Содржина

Состојки: вода, натриум хијалуронат, пентилен гликол, натриум ацетилиран хијалуронат, натриум хијалуронат кросполимер, хидролизиран натриум хијалуронат, пантенол, пропилен гликол, тринатриум етилендиамин дисукцинат, биосахаридна гума-1, етилхексилглицерин, лимонска киселина, феноксиетанол.
Да не се чува на температури над 25°С.

Употреба: Нанесете неколку капки од серумот наутро или навечер пред хидратантна крема. Избегнувајте ја областа околу очите.  

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

InoPharm® PURE elements 2% acid hialuronik + B5 Formulë për përkrahje të hidratimit

  • Testuar nën kontroll dermatologjik
  • Serumi i acidit hialuronik është krijuar posaçërisht për lëkurën e dehidratuar, e cila është e prirur në formimin e vijave të holla dhe rrudhave
  • Hidraton lëkurën dhe e bën atë më elastike dhe më të butë
  • Acidi hialuronik depërton në lëkurë dhe rikthen butësinë e saj. 

Përdorimi: Aplikoni disa pika të serumit në mëngjes ose në mbrëmje para kremit hidratues. Shmangni zonën rreth syve.
Përbërësit: ujë, hialuronat natriumi, pentilene glikol, hialuronat natriumi i acetiluar, hialuronat natriumi, ndërpolimer hialuronat natriumi, hialuronat natriumi i hidrolizuar, pantenol, propilen glikol, trisodium etilendiamin diskcinat, gomë biosakaridi-1, etilheksilglicerinë, acid citrik, fenoksietanol. 
Të mos ruhet në temperaturë mbi 25°C.

Paketimi: 30 ml.