JACOBS Milka 3 во 1 Кафе, 20 кесички

Jacobs Milka 3 in 1 instant kafe
JACOBS Milka 3 во 1 Кафе, 20 кесички
304,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053373C
favorite_border

Опис на производот

Jacobs Milka 3 во 1 Инстант мешавина од кафе со додатоци.

Пакување: 20 кесички по 18 г.

 

Содржина

Состојки: шеќер, гликозен сируп, какао (10%), целосно хидрогенирано кокосово масло, инстант кафе (5.5%), стабилизатори (E340, Е452), млечни протеини, сол, емулгатори (E471, E481), агенси против стврднување (E551)

Подготовка: содржината на кесичката (18 г) истурете ја во шоља и додадете 180 мл топла незовриена вода. Добро измешајте.

1 порција=18 г +180 мл вода.
20 порции во пакување.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се