BIOAGROS Стевиал - стевиа со еритритол, 100 г

BIOAGROS Stevia powder 1:5, x5 stevia so eritrol
BIOAGROS Стевиал - стевиа со еритритол, 100 г
219,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034067C
favorite_border

Опис на производот

  • Засладувач од стевиа со еритритол
  • 5 пати посладок од шеќерот
  • 0 калории

Стевиата е мала грмушка. Се користи видот Stevia rebaudiana. Од листовите се подготвува екстракт кој содржи два гликозиди и потоа се меша со еритритол, шеќерен алкохол (полиол) кој се добива од овошјето и зеленчукот. Стевиал е високо квалитетен производ, во кристална форма, со пријатен вкус, а без калории.

Да се чува на собна температура, заштитено од сончева светлина.

Нето-тежина: 100 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се