JANA Негазирана минерална вода, 500 мл

Jana Natural Mineral Water 500 ml voda
JANA Негазирана минерална вода, 500 мл
33,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055483C
favorite_border

Опис на производот

  • Природна негазирана минерална вода
  • Извор Св. Јана, во место Горица Светојанска, Хрватска
  • 800 метри длабочина
  • 100% рециклирачко шише

Нето-тежина: 500 мл

Содржина

Состав:

  • Катјони:  Ca²⁺ 64,  Mg²⁺ 36, Na⁺ 2.5, K⁺ 0.8
  • Анјони:  HC0₃ˉ 358,  S0₄²ˉ 7.0, Clˉ 1.8, Fˉ 0,04
  • Недисоцирано H₂SiO₃: 6.9 мг/л
  • Минерализација: 478 мг/л
  • Сув остаток: 286 мг/л

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се