LABELLO Caring Beauty Nude 2 во 1 Балсам за усни, 5.5 г

Labello Caring Beauty Nude 2 in 1 Lip Balm labelo balsam za usni
LABELLO Caring Beauty Nude 2 во 1 Балсам за усни, 5.5 г
221,00 ден.
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052876C
Online only
Акција само online 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Стик за нанесување на усни со боја на кожа. Уживајте во природната боја на кожа и формула која моментално се топи на усните и обезбедува долготрајно навлажнување на кожата. 

  • Со шеа путер, масло од бадем, витамин Е и благ цветен мирис
  • Специјално дизајнирано за секојдневна употреба
  • На усните им дава прекрасна боја и ги штити од сушење 
  • Не содржи минерални масла
  • Компатибилноста со кожата е дерматолошки одобрена

Ако сакате дополнително да ја истакнете бојата, нанесете повеќе слоеви.

Нето-тежина: 4.8 г.

Содржина

Состав: Ricinus Communis Seed Oil (Castor Oil), Octyldodecanol, Cocoglycerides, Cera Alba (Beeswax), Helianthus Annuus Seed Cera (Sunflower Wax), Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Castor Oil, Butyrospermum Parkii Butter (Shea Butter), Aroma, Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Almond Oil), Tocopherol (Vitamin E), Tocopheryl Acetate (Vitamin E Derivate), Ascorbyl Palmitate (Vitamin C Derivate), Helianthus Annuus Seed Oil (Sunflower Oil), CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се