MAVALA Skin Vitality Мини сет од мицеларна вода, серум и крем за лице

Мavala Skin Vitality set
MAVALA Skin Vitality Мини сет од мицеларна вода, серум и крем за лице
599,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055214C
favorite_border

Опис на производот

MAVALA Skin Vitality Мини сет - Разбудете ја вашата кожа со линија за виталност на кожата

  • Витализирачки производи за нега од Алпите
  • Секоја формула содржи алпски ботанички богатства помешани со водечки дерматолошки состојки
  • Содржат дермо-смирувачки екстракт од цвет на слез и чиста минерална алпска вода која поседува совршен баланс на елементи во трагови

1. Clean & Comfort Alpine Softness Micellar Water - Мицеларна вода која совршено ја отстранува шминката на лицето и очите и ги отстранува токсините благодарение на темелното чистење на ултра меките мицели кои нежно ги апсорбираат сите нечистотии. Инспирирана од производите за чистење на бебиња, нејзината формула без мириси, парабени и сапуни, со физиолошка pH (неутрална за кожата), содржи висока концентрација на чиста алпска вода.

  • За чувствителна кожа и очи
  • За неколку секунди, кожата е чиста и смирена
  • Не ја нарушува хидролипидната бариера на кожата
  • Офталмолошки и дерматолошки тестирано

2. Skin Vitality Vitalizing Healthy Glow Serum - Хидрирачки витамински концентрат и

3. Skin Vitality Vitalizing Healthy Glow Cream - Дневна антиоксидативна заштита

Немасни и нелепливи формули, без мирис и алкохол, кои комбинираат:

  • Антиоксиданс витамин Ц за зачувување на вашата кожа од секојдневни агресии што доведуваат до предвремено стареење
  • Екстракт од швајцарска кајсија за обновување на енергијата на кожата
  • Ситни бели бисери со топли тонови за моментален здрав сјај

Кожата е хидрирана, тонирана и заштитена. Тенот е посвеж, посјаен.

Пакување: 

1. Clean & Comfort Alpine Softness Micellar Water - Мицеларна вода, 5 мл

2. Skin Vitality Vitalizing Healthy Glow Serum - Хидрирачки витамински концентрат, 3 мл

3. Skin Vitality Vitalizing Healthy Glow Cream - Дневна антиоксидативна заштита, 5 мл

Содржина

1. Clean & Comfort Alpine Softness Micellar Water - Мицеларна вода

Состав: Water (Aqua), Propanediol, Poloxamer 184, Polysorbate 20, Sodium PCA, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract, Glycerin, Sodium Benzoate, Citric Acid, Disodium EDTA. [F525/1]

Упатство за употреба: Наутро и навечер натопете памучен тупфер со мицеларната вода, а пото нежно исчистете го лицето, очите и вратот, без триење.

Производот може да го користите и за нежно отстранување на остатокот кој останал по отстранување на маска.

2. Skin Vitality Vitalizing Healthy Glow Serum - Хидрирачки витамински концентрат.

Состав: Water (Aqua), Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Butylene Glycol, Glycerin, Ascorbyl Glucoside, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Chlorphenesin, Citric Acid, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Hydroxyethyl Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Mica, Phenoxyethanol, Polysorbate 60, BHT, Sodium Citrate, Sodium Hydroxide, Sorbitan Isostearate, Tin Oxide, Tocopheryl Acetate, Xylitol, Titanium Dioxide (CI 77891). [F533/1]

Упатство за употреба: Наутро и/или нанесете мала количина на чисто лице и врат, пред нанесување на Skin Vitality Vitalizing Healthy Glow Cream за перфектна синергија на енергетски состојки.

Производот може да го користите и за подобрување на деколтето, ставете мала количина на серум во основата на вратот, до средината на градите и до рамената.

3. Skin Vitality Vitalizing Healthy Glow Cream - Хидрирачки витамински концентрат.

Состав: Water (Aqua), Isononyl Isononanoate, Propanediol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Ascorbyl Glucoside, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Stearate, Coconut Alkanes, PEG-40 Stearate, Cetyl Alcohol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Soluble Collagen, Boron Nitride, Chlorphenesin, Citric Acid, Coco-Caprylate/Caprate, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Hydroxyethylcellulose, Mica, PEG-100 Stearate, Polysorbate 60, Propylene Glycol, Sodium Citrate, Sodium Hydroxide, Sorbitan Isostearate, Sorbitan Tristearate, Tocopheryl Acetate, Trisodium EDTA, Fragrance (Parfum), Ethylparaben, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Titanium Dioxide (CI 77891), Yellow 5 (CI 19140), Red 4 (CI 14700). [F534/2]

Упатство за употреба: Наутро и/или нанесете мала количина на чисто лице и врат, самостојно или по нанесување на Skin Vitality Vitalizing Healthy Glow Serum за перфектна синергија на енергетски состојки.

Производот може да го користите и како подлога за шминка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се