MEDELA Purelan Ланолин крема за рагади, 37 г

MEDELA Purelan Ланолин крема за рагади, 37 г
820,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050646C
favorite_border

Опис на производот

100% Чист ланолин за природна нега за осетливи и суви брадавици, хипо-алергена и без вештачки адитиви и конзерванси. Идеална крема која ги штити брадавиците од сушење за време на доењето.

  • Нема потреба од отстранување пред доењето.
  • Не остава траги на облеката.
  • Пурелан кремата е многу безбедна, може да се користи и за сува бебешка кожа.

Пакување: 37 г

Содржина

Состав: 100% ултра чист ланолин UPS/ EP1. Природен, без адитиви и конзерванси. 1USP:U.S. Phaemacopoela; EP: European Phaemacopoeia.

Употреба: измијте ги рацете пред употреба. По доењето, исцедете малку млеко и размачкајте преку брадавиците и околу нив и оставете да се исуши. Потоа нанесете мала количина од PuleranTM100. Не треба да се отстранува пред доењето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се