MUSTELA Stelatopia Масло за бањање, 500 мл

Mustela Stelatopia cleansing oil maslo za banjanje za bebinja
MUSTELA Stelatopia Масло за бањање, 500 мл
1.562,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053267C
favorite_border

Опис на производот

  • За многу сува и атопична кожа
  • 98% од состојките се од природно потекло
  • Дерматолошки тестирано
  • Биоразградлива формула
  • За тело и коса

Содржи патентирана органска состојка, дестилат од масло од сончоглед кој помага при регенерација на кожата. Нежно ја чисти и штити кожата од исушување, ги надокнадува липидите. Ја смирува и омекнува кожата. Одлична подносливост од раѓање и понатака.

Пакување: 500 мл.

Содржина

Состав: aqua / water / eau, glycerin, caprylyl / capryl glucoside, hydroxypropyl guar, citric acid, sodium benzoate, potassium sorbate, persea gratissima (avocado) fruit.

Начин на употреба: нанесете на влажна кожа или истурете во водата за бањање. Измијте со вода и нежно избришете, без триење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се