NATURAL WEALTH Турболакс плус, 10 кесички

NATURAL WEALTH Турболакс плус, 10 кесички
434,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
043958C
favorite_border

Опис на производот

TurboLax Plus

  • Со подобрена формула
  • Лактитол Turbolax®Complex
  • Не предизвикува грчеви
  • Ја зголемува честотата на столицата
  • Извор на диетални влакна

Лактитолот придонесува за нормална функција на дебелото црево преку зголемување на честотата на столицата. Корисен ефект се постигнува со земање на поединечна доза од 10 г лактитол на ден.

Препорачано:

  • За неправилно варење
  • За да постигнете помекa и почестa столица

Пакување: 10 кесички

Содржина

Состав:

Две (2) кесички содржат:                                                         

    ПДВ*
Лактитол Turbolax®Complex 10000 мг (10 г) /
Инулин 3342 мг (3,342 г) /
Магнезиум 500 мг 133%

*препорачан дневен внес

Состојки: лактитол, инулин, магнезиум оксид, арома на лимон, средство против згрутчување трикалциум фосфат, магнезиумови соли на масни киселини. Содржи лактоза.
Прекумерна употреба може да има лаксативно дејство.
 

Начин на употреба: содржината на 2 кесички ставете ја во чаша, додајте 200 мл вода и добро промешајте додека не се раствори. Растворот се пие свежо подготвен, најдобро навечер.

Производот е наменет за возрасни.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Додатоците на храна не треба да се користат како замена на разновидна исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се