NEUTROGENA Hydro Boost Воден гел за лице, 50 мл

NEUTROGENA Hydro Boost Воден гел за лице, 50 мл
1.346,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047701C
favorite_border

Опис на производот

Кога навлажнувачката бариера на кожата е ослабена, процентот на вода во кожата се намалува, а тоа доведува до сува и уморна кожа. Подобрете ја хидратацијата на кожата со водениот гел, кој е направен со цел интензивно навлажнување на кожата и помага во зајакнување на отпорноста на влажната бариера на кожата. Благодарение на свежата и лесната текстура слична на вода, кожата е еднакво навлажнета, давајќи нежен сјај што трае во текот на целиот ден.

  • Хијалуронската киселина ја подобрува хидратацијата
  • Трехалозата од природно потекло помага при задржување на влажноста
  • Кожата изгледа здрава, хидрирана и е поотпорна на губење на влажноста
  • Без масла, не ги затвара порите
  • Лесна формула
  • Развиена во соработка со дерматолози

Пакување: 50 мл.

Содржина

Употреба: наутро и навечер нанесете на лицето и вратот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се