NEUTROGENA Retinol Boost Крема за лице со ретинол, 50 мл

NEUTROGENA anti-age retinol boost cream krema protiv stareenje krem
NEUTROGENA Retinol Boost Крема за лице со ретинол, 50 мл
1.422,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054387C
favorite_border

Опис на производот

Лесен, навлажнувачки крем, кој брзо се впива во кожата, содржи чист ретинол што навлегува во површината на кожата и делотворно ги елиминира видливите знаци на стареење на кожата и го подобрува изгледот на кожата.

Клинички докажани моќни состојки:

  • Чист ретинол - дерматолошки докажан моќен облик на витамин А, за кој е научно докажано дека го зголемува производството на колаген и го стимулира обновувањето на површинските клетки на кожата
  • Екстрактот од Myrtus communis ја засилува делотворноста на ретинолот
  • Хијалуронска киселина за интензивно навлажнување и пополнување на кожата

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Pentaerythrityl Tetraethyl hexanoate, Dimethicone, Glycerin, PPG-15 Stearyl Ether, Stearyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Butylene Glycol, Ceteareth-20, Isohexadecana Retinol, Hydrolyzed Myrtus Communis Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol, Polyacrylamide, Cellulose, C13-14 Isoparafin, Laureth-7, Dimethicone Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHT, Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Parfum. [PR0003168].

Употреба:

Секојдневно, наутро и навечер, нанесете 2 пумпи крем на дланките и нежно масирајте го лицето и вратот. Свртете ја пумпата во „затворена“ положба кога не ја користите. За почетници со ретинол, постепено вметнете го ретинолот во вашата рутина за нега на кожата, започнете со 2-3 употреби неделно во првите 3 недели, до секојдневната употреба според толеранцијата. Избегнувајте контакт со очи. Утрото потоа користете крема за сончање бидејќи ретинолот може да ја зголеми чувствителноста на сонце.

Важно: може да почувствувате црвенило, топлина, чувство на пецкање или лупење. Ова се нормални, привремени индикации дека формулата работи. Ако ефектите предизвикуваат непријатност, ограничете ја употребата на еднаш секој втор ден додека вашата кожа не се прилагоди. Ако ефектите продолжат, прекинете ја употребата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се