NEVA Melem Cica Cream СОС Сет од крем за обновување на рацете, балсам за усни и природна заштитна крема

NEVA Melem Cica Cream Repair & Restore SOS Gift box kutija so set od krem za race, balsam za usni i prirodna zastitna krema
NEVA Melem Cica Cream СОС Сет од крем за обновување на рацете, балсам за усни и природна заштитна крема
559,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056252C
favorite_border

Опис на производот

NEVA Melem Cica Cream Repair & Restore SOS Gift box - СОС Сет Melem Cica Cream носи специјално формулирани Мelem производи за регенерација на кожата.

Богатата база Мелем направена од ланолин, пчелин восок, рицинусово масло и вазелин е збогатена со комплекс од керамид, екстракт од готу кола и витамин Е за да и даде на кожата инстантна интензивна нега и хидратација, а во исто време ја стимулира нејзината природна регенерација и ја враќа рамнотежата на хидролипидниот слој.

Мелем Сіса Cream балсам за усни и крем за раце, заедно со „малиот“ универзален мелем од колекцијата Precious Oils, ce идеална комбинација на козметички производи за нега на кожата. Оваа колекција особено се препорачува за чувствителна, кожа склона кон црвенило, иритација, сушење и пукање.

Комплексот Цика- керамиди, екстракт од готу кола и витамин Е веднаш ќе ја намалат напнатоста,
ќе ги омекнат усните или кожата, ќе создадат заштитна фолија и на тој начин ќе го спречат дополнителното сушење, лупење или пукање на кожата.

Сетот содржи:

  • Крем за обновување на рацете, 50 мл
  • Балсам за усни, 4.5 г
  • Природна заштитна крема, 10 мл

Содржина

  • NEVA Melem Cica Cream Крем за обновување на рацете, 50 мл

Состав: Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate, Paraffinum Liquidum, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Distarch Phosphate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Parfum, Phenoxyethanol, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Pentylene Glycol, Phospholipids, Sphingolipids, Centella Asiatica Extract, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, Coumarin, Geraniol, Citronellol, Linalool, Benzyl Cinnamate, Limonene, Cinnamyl Alcohol.

  • NEVA Melem Cica Cream Балсам за усни, 4.5 г

Состав: Petrolatum, Paraffinum Liquidum, Cera Microcristallina, Ricinus Communis Seed Oil, C10-18 Triglycerides, Copernicia Cerifera Cera, Butyrospermum Parkii Butter, Lanolin, Cetearyl Alcohol, Cera Alba, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Distarch Phosphate, Dimethicone, Aqua, Glycerin, Borago Officinalis Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Shorea Robusta Resin, Panthenol, Helianthus Annuus Seed Oil, Pentylene Glycol, Phospholipids, Sphingolipids, Centella Asiatica Extract, Parfum, Coumarin, Geraniol, Citronellol, Linalool, Benzyl Cinnamate.

  • NEVA Melem Природна заштитна крема, 10 мл

Состав: Petrolatum, Paraffinum Liquidum, Glyceryl Stearate, Lanolin, Cera Alba, Stearic Acid, Palmitic Аcid, Ricinus Communis Seed Oil, Parfum, Coumarin, Geraniol, Citronellol, Linalool, Benzyl Cinnamate.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се