NEVA Melem Lips & Cheeks Festive Amaryllis 2 во 1 Нијансиран балсам за усни и образи, празничен амарилис, 4.5 г

NEVA Melem Lips & Cheeks Festive Amaryllis 2 in 1 tinted lip balm & blush labelo, balsam za usni i rumenilo za obrazi
NEVA Melem Lips & Cheeks Festive Amaryllis 2 во 1 Нијансиран балсам за усни и образи, празничен амарилис, 4.5 г
266,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055808C
favorite_border

Опис на производот

Neva Melem Lips & Cheeks Festive Amaryllis 2 in 1 tinted lip balm & blush - Нијансиран балсам за усни и образи во посебен црвен тон

  • Идеален за нега на усните
  • Сјајна текстура
  • Дава луксузен изглед на усните и образите, природна исполнетост и свежина
  • Остава црвена боја на усните
  • Природните пигменти се пријатни и долготрајни
  • Хранлива формула базирана на шеа путер, рицинусово масло, пантенол и витамин Е
  • Интензивно ги храни и измазнува усните и го спречува нивното сушење предизвикано од негативни надворешни фактори

Обоениот мелем и руменило за усни доаѓаат во посебен црвен тон инспириран од богатите зимски цвеќиња на амарилис.

Пакување: 4.5 г

Содржина

Состав: Cera Microcristallina, Paraffinum Liquidum, C12-15 Alkyl Benzoate, Ricinus Communis Seed Oil, Mica, Distarch Phosphate, Dimethicone, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Copernicia Cerifera Cera, C10-18 Triglycerides, Caprylic/capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Triethyl Citrate, Panthenol, Stearyl Heptanoate, Shorea Robusta Resin, Stearalkonium Hectorite, Parfum, Tocopheryl Acetate, Helianthus Annuus Seed Oil, Stearyl Caprylate, Aqua, Tocopherol, Propylene Carbonate, CI 45410, CI 15850, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Coumarin, Geraniol, Citronellol, Linalool, Benzyl Cinnamate, Limonene, Cinnamyl Alcohol.

Употреба: Нанесете на чисти, суви усни. Нанесете на образите, на чиста кожа или после течна пудра.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се