NIVEA Q10 Anti Wrinkle Дневен крем за лице, против брчки со СПФ 30, 50 мл

Nivea Q10 Anti Wrinkle Power Firming Day Care SPF 30 dneven krem protiv brcki
NIVEA Q10 Anti Wrinkle Дневен крем за лице, против брчки со СПФ 30, 50 мл
949,00 ден.
854,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055353C
Online only
Акција само online 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Nivea Q10 Anti Wrinkle Power Firming Day Care Дневен крем за лице против брчки со заштитен фактор СПФ 30

Коензимот Q10 на Нивеа е 100% својствен за кожата.

Формулата обезбедува 24-часовен ефект против брчки, со двојно дејство:

  • Ги штити клетките на кожата од слободните радикали и од агресивните штетни ефекти на околината
  • Ја обновува енергијата на кожата и ја регенерира

Одговара за сите типови на кожа.

  • Помага да се отстранат оштетувањата настанати во текот на денот
  • Иновативната формула со Q10 и СПФ 30 нуди видливо смалување на брчките и ја заштитува кожата од УВА/УВБ зрачењата со што спречува предвремено стареење на кожата

  • Компатибилноста на кожата е дерматолошки потврдена

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Cetearyl Alcohol, Methylpropanediol, Tapioca Starch, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Dicaprylyl Carbonate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Stearate, Ethylhexyl Triazone, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Behenyl Alcohol, Triisostearin, Glyceryl Stearate, Ubiquinone, Creatine, 1 Methylhydantoin-2-Imide, Tocopherol, Sodium Stearoyl Glutamate, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Sodium Chloride, Trisodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Parfum.

Употреба: секојдневно нанесувајте на исчистено лице, избегнувајќи ја областа околу очите. Да се избегнува директен контакт со очите.

*Резултатот е видливо поцврста кожа и помалку брчки по употреба од 7 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се