NIVEA Soothing Мицеларна вода за чувствителна кожа, 400 мл

NIVEA Micellar Water Soothing 0% product residue 400 ml for sensitive skin aminoacid complex + Dexpanthenol micelarna voda za cuvstvitelna koza
NIVEA Soothing Мицеларна вода за чувствителна кожа, 400 мл
326,00 ден.
293,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036114C
Online only
Акција само online 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

NIVEA Micellar Water Soothing - Мицеларна вода за отстранување на шминка од лицето, очите и устата и за чистење на кожата на лицето. 

Делува повеќекратно:

  1. Ефикасно ја отстранува шминката, без никакви остатоци
  2. Нежно и длабински ја чисти кожата со што и овозможува да дише
  3. Не е потребно ниту триење ниту плакнење
  4. Ја освежува и навлажнува кожата
  5. Смирувачки ефект
  • Не содржи парфем
  • Со аминокиселински комплекс (AAComplex) и декспантенол
  • За чувствителна кожа 
  • Компатибилноста со кожата и очите е дерматолошки и офталмолошки потврдена

Пакување: 400 мл.

Содржина

Состав: Aqua, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycine, Vitis Vinifera Seed  Oil,  Panthenol,  Pantolactone,  Glycerin, Sorbitol, Decyl Glucoside, Disodium Cocoyl Glutamate, Propylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Poloxamer 124, Citric Acid, Polyquaternium-10, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Cetrimonium Chloride, BHT.

Начин на употреба: Пред употреба протресете го добро производот. Нанесете на памучна подлога и со неа нежно, без триење, исчистете ги лицето, пределот околу очите и очните капаци (со затворени очи) и усните. Нема потреба од плакнење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се