NOW Холин & Инозитол, 100 капсули

NOW Холин & Инозитол, 100 капсули
1.171,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
042979C
favorite_border

Опис на производот

  • Поддршка на здрава трансмисија на нервите
  • Поддршка во метаболизмот на масните киселини
  • Придонесува за одржување на нормална функција на црниот дроб

Холин и инозитол се дел од комплексот на Б-витамини кои учествуваат во формирање на клеточната мембрана и имаат клучна улога како невротрансмитери.

Холинот е неопходен за нормален пренос на синаптика, здравје на мозокот и метаболизмот на масните киселини во црниот дроб.

Инозитол е исто така од суштинско значење за здравјето на мозокот и нервниот систем. И холинот и иноситолот се есенцијални компоненти на сите клеточни мембрани.

Холинот е важен за транспорт и разградување на холестерол и масти (природна потпора на црниот дроб), додека инозитолот помага во повторно воспоставување на внатрешната рамнотежа.

Пакување: 100 капсули

Содржина

Состав: во 1 капсула

   %ПДВ
Холин (од Choline Bitartrate)    250 мг 
Инозитол    250 мг

Други додатоци: желатин (капсула) и магнезиум стеарат (од растителен извор).
Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.   

Употреба: земете 1 капсула дневно, со храна.  

Предупредување: само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремена или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се