NOW Родиола 500 мг, 60 капсули

NOW Родиола 500 мг, 60 капсули
1.970,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
013210C
favorite_border

Опис на производот

Rhodiola (Rhodiola rosea) е спрецифична за артичките и алпските региони на Европа, Азија и Америка и долго време се употребувала од многу култури, вклучувајќи ги и Античките Грци. Rhodiola генерално е позната како “адаптоген”, израз кој се однесува на секој причинител кој поседува способност да го поддржи природниот капацитетот на организмот да се прилагоди на менливите услови на живот. NOW Rhodiola е стандардизиран екстракт на 3% вкупно rosavins и мин. 1% salidrosides.

  • Адаптогена билка

  • 3% стандардизиран екстракт

  • Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.

Најдобар природен адаптоген.

Rhodiola е позната како “златен корен”, таа е билка специфична за артичките и алпските региони која со векови се употребувала. Rhodiola е моќен адаптоген од непроценлива вредност.

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав: Rhodiola екстракт (Rhodiola rosea) (корен) 500 мг (стандардизиран до мин. 3% вкупно rosavins и мин. 1% salidroside) 24% Ginkgoflavonglycosides и 6% Terpene Lactones)  

Други додатоци: целулоза (капсула), целулоза прав, силика и магнезиум стеарат (растителен извор). Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Употреба: како додаток во исхраната земете 1 капсула, 1-2 пати дневно, на празен стомак.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се