OMISAN Окумил капки за очи, 15 мл

OMISAN Окумил капки за очи, 15 мл
249,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051074C
favorite_border

Опис на производот

Хидратантен и лубрификантен стерилен, офталмолошки раствор со течен екстракт од камилица и слез. Хидрира и освежува при состојби на црвени очи, како и чешање и печење на очите од пролонгирана употреба на контактни леќи, сув и загаден воздух, прекумерна употреба на компјутер или долготрајно читање.

Може да се користи при истовремена употреба на контактни леќи.

Производот нема влијание при истовремен хомеопатски третман.

Производот не содржи: тимеросал и бензалкониум хлорид.

Сертифицирани според сите најнови европски норми и Iso стандарди, нивното производство се карактеризира со континуирана контрола  на квалитетот и безбедност на крајниот производ и биокомпатибилност. (Сертификација за ознака CE, ISO13485, BRC).

Пакување: 15 мл.

Содржина

Состав: Течен екстракт од камилица, течен екстракт од слез, динатриум едетат, изотоничен бафер раствор pH 7.2.

Употреба: Капнете по неколку капки во окото, два до три пати на ден или по потреба. При истовремена употреба на контактни леќи капнете 2-3 капки на леќите пред или по апликација на леќите.

Целната популација дефинирана за овие производи е корисници и носители на контактни леќи, без оглед на возраста и полот.
Производот да се користи само по третата година од животот.

Предупредување:

Ако дојде до појава на иритации, прекинете ја употребата на производот и веднаш контактирајте го Вашиот очен лекар. Да не се користи во случај на алергија на која било состојка на производот. Добро затворете го шишенцето по секоја употреба. Не ја допирајте капалката до било каква површина, вклучително очите и рацете. Да се чува на температура од 5°до 35°С, заштитено од сончева светлина. Да се чува на места недостапни за деца. Производот не е наменет за пиење. Да не се користи по истек на датумот на употреба. Да се употребува до 90 дена по првото отварање. Стерилно до првото отварање

Контраиндикации:

Досега не се пријавени контраиндикации. Немојте да го употребувате производот во случај на позната пречувствителност на која било состојка во состав на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се