PHARMAVITAL А-З Витамини + Лутеин + Q10, 60 таблети

A-Z+LUTEIN+Q10 PHARMAVITAL
PHARMAVITAL А-З Витамини + Лутеин + Q10, 60 таблети
417,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Атрибути
Шифра
019140C
favorite_border

Опис на производот

Додаток на исхрана.

Биланс на 27 витамини, минерали и олигоелементи.

  • Енергија - Витамините Б1, Б2, Б6, Б12, железото и магнезиумот придонесуваат за обезбедување на енергија за нормален метаболизам

  • Имун систем - Витамините Ц, А, Б6, Б12, Д3, фолната киселина и железото придонесуваат за нормално функционирање на имуниот систем

  • Кожа - Витаминот А, биотинот и цинкот придонесуваат за одржување на нормална состојба на кожата

  • Замор - Витамините Б6, Б12, ниацинот, фолната киселина, пантотенската киселина и железото придонесуваат при намалување на заморот

Пакување: 60 таблети.

Содржина

Состав:  

Една таблета содржи:

    ПДВ*
Витамин A  800 мкг-RE 100%
Витамин Б1   2.1 мг 190%
Витамин Б2   2.4 мг 171%
Витамин Б6    3 мг 214%
Витамин Б12     3 мкг 120%
Витамин Ц     120 мг 150%
Витамин Д3  5 мкг 100%
Витамин Е 12 мг-TЕ 100%
Витамин К1   30 мкг 40%
Биотин  150 мкг 300%
Фолна киселина     300 мкг 150%
Ниацин       18 мг-NE 113%
Пантотенска киселина  6 мг 100%
Калциум  200 мг 25%
Магнезиум      100 мг 27%
Фосфор    114 мг 22%
Железо   5 мг 36%
Јод     100 мkг 67%
Калиум   80 мг  4%
Бакар    1 мг 100%

Екстракт од цвет на невен,

 од кој лутеин     

5 мг

1 мг

/
Манган  2 мг 100%
Хром   60 мкг 150%
Коензим Q10    5 мг /
Селен    30 мкг 55%
Цинк      5 мг 50%

 *препорачано дневно внесување                               ПДВ*

Состојки: дикалциум фосфат, средство за зголемување на волуменот микрокристална целулоза, хидроксипропил целулоза), магнезиум оксид, калиум хлорид, Л-аскорбинска киселина, обвивка (средство за глазирање хипромелоза, носач макрогол, оризов скроб), емулгатор: сахарозни естери на масни киселини, средство за зголемување на волуменот (хидроксипропилметил целулоза, микрокристална целулоза), боја (црвен железен оксид), ДЛ-алфа токоферил ацетат, средства против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини, силикон диоксид), никотинамид, цинк бисглицинат, железен фумарат, селенумов квасец, манган бисглицинат, Д-биотин, калциум Д-пантотенат, хром хлорид, бакар бисглицинат, ретинил палмитат, коензим Q10 0,25%, пиридоксин хидрохлорид, цијанокобаламин, тиамин хидрохлорид, рибофлавин, екстракт од цвет на невен 0,25% (од кој лутеин 0,05%), филохинон, холекалциферол, птероилмоноглутаминска киселина, калиум јодит.

Производот не содржи глутен.

Употреба: се препорачува по една (1) таблета на ден со доволна количина на течност. Таблетата не треба да се џвака. Да не се надминува препорачната дневна доза.

Додатоците на храна не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на суво на температура до 25°С.

Мислења на потрошувачи

TanjaD
5
.
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се